Samsung wprowadza na rynek największy na świecie dysk SSD 15. 36 TB

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie technologii pamięci. zaprezentował największy na świecie „PM1663a” 15. 36 Tera-byte TB, dysk SSD SSD do użytku w korporacyjnych systemach pamięci masowej. Samsung twierdzi, że jest największym w branży dyskiem SSD.

Te dyski SSD 15. 36 TB jest oparty na 12 Gb / s szeregowego połączenia SCSI interfejs, który został po raz pierwszy ujawnił pamięci flash w sierpniu 2015 roku. PM 1633a-2. 5 cali współczynnik tak, że zmieści się dwa razy tyle dysków w 19 cali, 2U Rack i to w porównaniu do 3. 5 dysków, tak mówi firma Samsung w odsłoniętym czasie.

 

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na ultrawysokie dyski SSD SAS od wiodących producentów pamięci masowych dla przedsiębiorstw, dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom naszych klientów w zakresie dysków SSD” – powiedział Jung-Bae Lee, starszy wiceprezes ds. planowania produktów pamięci i rozwoju aplikacji Samsung Electronics. „Będziemy nadal prowadzić branżę dzięki nowej generacji dyskom półprzewodnikowym, wykorzystując naszą zaawansowaną technologię pamięci 3D V-NAND, aby przyspieszyć rozwój rynku pamięci Premium, zapewniając jednocześnie większą wydajność i wydajność dla naszych klientów.»

Pm1633 to wersja aktualizacji, która zawiera tablicę komórek w warstwach 3. generacji, 256 GB GB, technologię NAND. PM1633 jest używany jako 2. generacji Samsunga, które zawierają 32 warstwy i 128 GB pamięci VNAND. SSD zapisuje prędkości 200, 000 i 32, 000 IOPS i zapewnia prędkość odczytu i zapisu do 1, 200 MB / s.

Tak więc są to nowe kontrolery, które obsługują interfejs 12 GB wraz z 16 GB pamięci DRAM.

Dyski twarde od lat walczą z dyskami półprzewodnikowymi. Chociaż nośniki magnetyczne mocno straciły wydajność, nadal są liderem pojemności do tej pory.

 

Dyski półprzewodnikowe mają ogromny wzrost wydajności napędów mechanicznych ze względu na brak podstawowych części. PM1633 wykorzystuje bardzo małą moc i ma małą przestrzeń. wydaje się, że czas pracy tradycyjnych dysków twardych staje się coraz bardziej ograniczony. 15: 00. 36 is obsługuje jeden pisarz płytowy dziennie DWPD.

 

Ta inna funkcja, jak ochrona danych jego odzyskiwania i awaryjne mają możliwość przyciemniania dostępne. jest to wbudowany mechanizm ochrony metadanych. Te godziny dostawy 1633 z 15. 36 TB SSD, ale w przypadku, gdy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, nie smuć się, samsung otrzyma ofertę 7. 68tb, 3. 84TB, 1. 92TB i 480GB SSD.

Post Author: webadmin